Kummien yhteystiedot

Ota kummi kaveriksi_vasen

 

Toimimme Uudellamaalla

 

 

   Pirjo Erkkilä   pirre.erkkila (at) gmail.com

BE close   Birgit Eskelinen   birgit.eskelinen (at) gmail.com

sirkkaliisafuru   Sirkka-Liisa Furu   sirkkaliisa.furu (at) gmail.com

Ota yhteyttä Sirkka-Liisaan erityisesti maahanmuuttajien oppisopimusasioissa.

Marja Irjala 2017   Marja Irjala   marja.irjala@gmail.com

   Marja Jantunen   marjak.jantunen (at) gmail.com

   Tuula Kajaste   tuula.kajaste (at) hel.fi

ek2   Eira Karvonen   eekarvonen (at) gmail.com

   Raimo Kovanen   raimo (at) biodel.fi

Esko Luoma     Esko Luoma  esko.luoma (at) ecex.fi

Tiina    Tiina Lähteenoja-Niemelä tiinalahteenoja (at) gmail.com

   Sirkka Nykänen   sirkka.nykanen (at) hotmail.fi

   Pirjo Somerkivi  pirjo.somerkivi (at) gmail.com

   Outi Syvänperä   outi (at) dlc.fi

leenatompuri    Leena Tompuri  leena.tompuri (at) elisanet.fi

”Oppisopimus on opiskelijalle loistava ja monipuolinen mahdollisuus kouluttautua ammattiin ja luoda tulevaisuutta. Työnantajalle oppisopimusopiskelu luo mahdollisuuksia kehittää henkilöstöä monipuolisesti  yhdistämällä uuden tiedon jo olemassa olevaan ammattitaitoon.  Näin luodaan edellytykset parantaa yrityksen kilpailukykyä ja toiminnan kehittämistä alati muuttavassa toimintaympäristössä. Pitkän kokemuksen kautta saatua näkemystä vahvistavat oppisopimuksella opiskelleiden työntekijöiden menestystarinat ja oppisopimusta henkilöstön kehittämiseen käyttävien yritysten kokemukset.”

Kari    Kari Viinisalo  kviinisalo (at) gmail.com

   Aila Väkelä  ailavakela (at) gmail.com

   Tarmo Välikoski  tarmo.valikoski (at) gmail.com


Katso Oppisopimuskummit ry:n hallituksen jäsenet 2020

OPPISOPIMUSKUMMIT TUKEVAT TYÖPAIKALLA TAPAHTUVAA OPPIMISTA JA EDISTÄVÄT OPPISOPIMUSKOULUTUSTA

%d bloggaajaa tykkää tästä: